KURS PILARZA-DRWALA

Kurs pilarza-drwala: Pytania i odpowiedzi


Czym jest kurs pilarza - drwala?

Kurs pilarza jest szkoleniem zawodowym. Jego ukończenie uprawnia do wykonywania prac związanych między innymi ze ścinką i obalaniem drzew. Uczestnik poznaje cały proces ręcznego pozyskania drewna.

Posiadanie uprawnień pilarza - drwala jest wymagane przepisami zawartymi w Kodeksie Pracy oraz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 161 poz. 1141 )

Ośrodek

Hotel, w którym kwaterujemy uczestników naszych szkoleń położony jest w cichym i spokojnym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych. W każdym łazienka oraz tv. Do dyspozycji gości darmowy internet oraz parking. Dojazd do hotelu samochodem drogą wojewódzką 307 Opalenica - Nowy Tomyśl (szukaj - Pałac w Porażynie) lub koleją (stacja Porażyn znajduje się około 1 km od hotelu).

Ile trwa kurs pilarza - drwala?

Program kursu dla operatorów pił łańcuchowych rozłożony jest na 6 dni, łącznie jest to 56 godzin

Szkolenie realizowane jest w oparciu o ramowy program kursu dla drwali-operatorów pilarki spalinowej, z zakresu wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu, wprowadzonego Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 41/1998 oraz Krajowych Standardów Kwalifikacji Zawodowych zawartych w modułowych programach szkolenia zawodowego.

Gdzie organizowane są kursy pilarza - drwala?

Kursy operatora pił łańcuchowych-spalinowych organizujemy w całej Polsce, na terenie wybranych Nadleśnictw. Szczegóły o miejscach i terminach szkoleń możecie Państwo znaleźć w zakładce Terminy szkoleń.

Kursy pilarstwa organizowane są najczęściej w okolicach takich miast jak: Poznań, Gniezno, Kalisz, Leszno, Jarocin, Wolsztyn, Szamotuły, Opalenica, Nowy Tomyśl, Piła, Szczecinek, Miastko, Białogard, Sławno, Koszalin, Szczecin, Świdwin, Czaplinek, Wałcz, Złotów, Bydgoszcz, Łódź, Warszawa, Zielona Góra.

Kto może uczestniczyć w szkoleniu pilarzy?

W szkoleniu pilarzy uczestniczyć może każdy kto ukończył 18 lat oraz co najmniej szkołę podstawową. Wymagane jest również zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy pilarką spalinową.

Jaki dokument otrzymam po ukończeniu kursu?

Każda osoba, która zdała egzamin otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu drwal - pilarz, którego wzór określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632) wraz z suplementem zawierającym program szkolenia.

PROFESJONALNE SZKOLENIE W NAJLEPSZEJ CENIE

Drwal - operator pilarki jest jednym z najniebezpieczniejszych zawodów, dlatego podczas naszych szkoleń szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo pracy, nie zapominając jednocześnie o wydajności. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz indywidualnemu podejściu do każdego z uczestników kursów pilarzy jesteśmy w stanie osiągnąć efekty, które zadowolą najbardziej wymagających Klientów.

Jeżeli stawiasz na solidne wykształcenie to nasza oferta jest dla Ciebie!

Posiadamy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP oraz status niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego (UWAGA! Po 31 sierpnia 2013 roku tylko tego typu jednostki mają prawo do wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu pilarza - drwala)

Praktyczną część szkolenia przeprowadzamy na powierzchniach zrębowych, udostępnianych przez administrację Lasów Państwowych. Każdorazowo posiadamy więc odpowiednią zgodę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

UWAGA! KURS DLA PILARZY - DRWALI MOŻEMY ZORGANIZOWAĆ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU. Zadzwoń i zapytaj się o szczegóły!

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

Prowadzimy ciągły nabór na wszystkie szkolenia. Ustalanie terminów i szczegółów szkoleń rozpoczynamy po zebraniu minimalnej liczby zgłoszeń. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! Jak to zrobić?

Wyczerpujące informacje znajdziesz w zakładce: Jak zgłosić uczestnictwo w kursie?

Szczegółowe informacje o kursach i szkoleniach CSS ATJ s.c. możecie Państwo uzyskać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, w soboty w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerami telefonów: 600 077 368, 603 526 915 lub pisząc na adres e-mail: biuro@atj-sc.pl

Zakres tematyczny kursu pilarza - drwala obejmuje zagadnienia z zakresu:

1) użytkowania i obsługi pilarki;
2) technik ścinki i obalania drzew;
3) technik okrzesywania i przerzynki drewna;
4) bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji pilarki.

Oferta dla osób prywatnych Oferta dla firm Oferta dla instytucji O nas Kontakt Mapa strony
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2023 Centrum Szkoleń Specjalistycznych ATJ s.c. Informacje: 603 526 915, 600 077 368